2014/09/14

Dlaczego warto miec pinterest?


Hej, hej

Zimne wieczory, kubek białej herbaty z granatem i deszcz odbijający się o moje okno dachowe, to wszystko zmotywowało mnie w ostatnich tygodniach do porządkowania swojego pendrive`a, na którym gromadziłam wszystkie ulubione zdjęcia, pomysły i cytaty. Przerzucając wszystko na swoje pinterestowe tablice, pomyślałam, że może wyjaśnię Wam dlaczego warto to zrobić i dlaczego uważam, że zrobiłam dobrze.

Może na początek dla tych, którzy nie wiedzą o czym mówię: co to jest pinterest?

Pinterest, od pin - przypiąć i interest - zainteresowania, to strona, na której można kolekcjonować swoje ulubione materiały wizualne. Polega to na tym, że tworzysz własne tablice i umieszczasz na nich to, co chcesz.
Mój pendrive był pełen rzeczy, które kiedyś mi się podobały, a teraz nie. Miałam okazję dokonać selekcji, usunąć to, co niepotrzebne, zostawić to, co nadal lubię, schować to, co kocham i chcę zostawić tylko dla siebie. Jednak nadal czułam nadmiar wszystkiego, wielki piękny chaos, z którym prędzej czy później musiałam coś zrobić. Zdecydowałam, że to będzie pinterest. Utworzyłam tematyczne tablice i umieściłam na nich cały mój zbiór inspiracji i planów.

Za co cenię sobie to miejsce:

1. Wiem gdzie wracać w potrzebie. Potrzebuję prezentu dla mamy? Na pewno wrzuciłam coś na ukrytą tablicę. Nie jestem pewna jak urządzić pokój? home pomoże.

2. Nie muszę mieć tego na laptopie, a i tak jest moje. Pinterest ma na swój sposób osobisty charakter. Na swoich tablicach nie masz niczego, czego nie chciałbyś mieć. Cały Ty.

3. Od niedawna można przesyłać wiadomości. Jeśli masz przyjaciela, z którym lubisz wymieniać się zdjęciami, to zaproś go na pinterest i stanie się to bardzo wygodne.

4. Możecie nawet razem tworzyć tablice.

5. Nie masz tej myśli z tyłu głowy: czy na pewno jest mi potrzebny kolejny obrazek na laptopie? Nie musisz się o to martwić, wrzucasz go na wybraną tablicę i wracasz kiedy będziesz tego chcieć, bez konsekwencji.

6. Możesz tworzyć również tablice ukryte, do których będą mogły zaglądać tylko wybrane przez Ciebie osoby. Jeśli masz sekrety.

7. Są sytuacje, kiedy bezpowrotnie tracimy coś z laptopa lub pendrive`a. A z pinterestu? To raczej niemożliwe.

8. Social media. Pinterest to dobre miejsce na reklamowanie własnej marki, projektów. My sami, przy niewielkim zasięgu społecznościowym, nie możemy nic na razie powiedzieć, ale czytałam na ten temat tu i tam i mówią, że warto.

9. Strony takie jak stylowi.pl to polskie odpowiedniki pinterestu. Z tą różnicą, że jest wszystkiego mniej, więc masz mniejsze możliwości znalezienia czegoś, co pokochasz. Pinterest oczywiście oferuje więcej, przede wszystkim lepszą jakość.

10. Jeszcze coś o wadach. To, co w dzisiejszych czasach najbardziej przeszkadza, czyli nadmiar. Trzeba zachować złoty środek. Ograniczać godziny przeglądania pięknych tablic, trzymać się własnych planów i je realizować.


Dzięki za przeczytanie tych dziesięciu punktów. Mój pinterest, a na nim moje tablice: here.

K


2 komentarze:

 1. Ten post jakiś czas temu zmusił mnie do stworzenia tam konta.
  Oczywiście na początku przejrzałam wszystkie twoje tablice. Mam nadzieję, że nie zirytowało cię 92649 powiadomieć, haha? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witaj Olgo, zastanawiałam się komu chciało się to wszystko przepinać :D ale bardzo Ci dziękuję, miło, że post zmotywował kogoś do działania :)

   Usuń